Materiał marketingowy
Złamanie ręki to poważny uraz. W niektórych przypadkach, może prowadzić do długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Jeśli jesteś ubezpieczony i złamałeś rękę, możesz ubiegać się o odszkodowanie. W przypadku ubezpieczenia w Nationale-Nederlanden Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S.A., aby uzyskać stosowne świadczenie pieniężne, musisz być objęty ochroną od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), czyli na wypadek uszkodzenia ciała, która jest umową dodatkową do podstawowej polisy na życie.
Świadczenia za złamanie ręki w ramach NNW
Indywidualne ubezpieczenie NNW w Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A. to umowa dodatkowa do podstawowego ubezpieczenia na życie i obejmuje:
-
ochronę na wypadek uszkodzenia ciała, dzięki której można wypłacić odszkodowanie za złamanie ręki;
-
assistance medyczny, w skład którego wchodzi, np. transport medyczny, wizyty u lekarzy specjalistów czy organizacja rehabilitacji;
Ponadto rozszerzenie ochrony o dodatkowy Pakiet Ortopeda Plus daje możliwość konsultacji z lekarzami, dostęp do diagnostycznych badań, jak również – jeśli to koniecznie – do zabiegów rehabilitacyjnych.
Oferta skierowana jest do osób w wieku od 17 lat (ukończonych), dlatego dodatkową ochroną mogą być objęci także studenci oraz uczniowie szkół policealnych. Górna granica wieku wynosi nie więcej niż 65 lat. Świadczenia z ubezpieczenia to wsparcie nie tylko finansowe ale też w powrocie do pełni zdrowia (rehabilitacja, wizyty lekarskie). Wysokość składki zależy od kilku czynników, takich jak: sumy ubezpieczenia, zawód oraz hobby, jakie uprawiasz. W Nationale-Nederlanden profesjonalni doradcy pomogą skomponować polisę w taki sposób, aby odpowiadała twoim potrzebom i możliwościom finansowym. Przed zakupem zapoznaj się z OWU poszczególnych produktów.
Świadczenie za złamanie ręki u dziecka
Dzieci są z reguły objęte publicznym ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach ubezpieczenia rodziców, a ubezpieczenie NNW szkolne nie jest obowiązkowe. To od rodziców zależy, czy podejmą decyzję o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci polisy.
Rodzice mogą zapewnić pociechom ochronę NNW w Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A. poprzez kupienie:
-
indywidualnej polisy dla dziecka „Ochrona jutra” z umową dodatkową Na wypadek uszkodzenia ciała dziecka;
-
dokupienie umowy dodatkowej Na wypadek uszkodzenia ciała dziecka do polisy na życie rodzica „Ochrona jutra”.
Wówczas dziecko ma ochronę i jeśli dojdzie do uszkodzenia ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku np. złamania ręki, otrzymacie świadczenie finansowe. Możecie także skorzystać z usług assistance - wizyty u lekarza, rehabilitacji i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, pomocy psychologa oraz korepetycji dla dziecka po wypadku
Nie w każdej sytuacji będziemy mogli wypłacić świadczenie. Nie wypłacimy pieniędzy np. wtedy, gdy do złamania ręki dziecka dojdzie wskutek uprawiania ryzykownych sportów takich jak sporty walki, skoki do wody czy wspinaczka skałkowa. Przeszkodą w wypłacie jest też m.in. spożywanie przez dziecko alkoholu lub zażywanie narkotyków w momencie wypadku lub prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Szczegóły, zakres ochrony i wykluczenia są opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Kluczowe jest szybkie zgłoszenie wypadku oraz zebranie stosownej dokumentacji medycznej. Warto dokładnie zapoznać się z warunkami polisy dla najmłodszych, aby wybrać najlepszą opcję dla swojego dziecka.
Jak zgłosić złamanie ręki do ubezpieczyciela?
Bez względu na to, czy do uszczerbku na zdrowiu doszło u dorosłego, czy u dziecka, jeśli ta osoba była ubezpieczona umową NNW, przysługuje jej odszkodowanie za złamanie ręki. Pierwszym krokiem w celu otrzymania świadczenia jest zgłoszenie do ubezpieczyciela. W przypadku Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A. można to zrobić za pośrednictwem internetowego wniosku, do którego wypełnienia będziesz potrzebować numeru polisy oraz numeru konta bankowego.
Dodatkowo potrzebne będą dokumenty, takie jak: kopia dowodu osobistego lub paszportu, odpisu aktu urodzenia poszkodowanego (jeśli doszło do złamania u dziecka), a także wszelkiej dokumentacji medycznej, która uwiarygodni faktyczne uszkodzenie ciała (np. zaświadczenie od lekarza, karta leczenia szpitalnego, wyniki badań lub prześwietlenia, dokumentacja leczenia ambulatoryjnego). Jeżeli osoba zgłaszająca ma materiały, które mogą potwierdzić okoliczności zdarzenia (np. notatka policyjna), również powinna dołączyć je do wniosku.
Ubezpieczyciel podejmuje decyzję o wypłacie świadczenia na podstawie przedstawionego wniosku oraz załączonej do niego dokumentacji. Wypłata odszkodowania za złamanie ręki odbędzie się zgodnie z dyspozycją, jaka została wskazana we wniosku – najczęściej jest to wpłata na konto bankowe. Ubezpieczyciel może skierować na wizytę lekarską w celu potwierdzenia, że faktycznie doszło do uszkodzenia ciała opisanego we wniosku o odszkodowanie. Taka procedura odbywa się na koszt ubezpieczyciela.
Usługi Assistance w Nationale-Nederlanden realizuje partner AWP P&C S.A. Oddział w Polsce. Jeśli złamiesz rękę i wystąpi konieczność skorzystania z nich, skontaktuj się z ubezpieczycielem pod numerem telefonu +48 22 563 11 90.