Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Zabezpiecz dom przed włamaniem sprawdzonymi metodami. Pamiętaj o ubezpieczeniu, które zminimalizuje straty finansowe.

Materiał marketingowy

Bezpieczeństwo domu to priorytet dla każdego właściciela, zwłaszcza podczas dłuższej nieobecności, np. pobytu na wakacjach. Złodzieje często wykorzystują takie momenty i dokonują włamania. Aby skutecznie zabezpieczyć nieruchomość, warto zastosować kilka sprawdzonych metod, a także zainwestować w ubezpieczenie domu. Dzięki temu nawet w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń zachowasz spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Dowiedz się, jak najlepiej zabezpieczyć dom w 5 krokach.

1. Zabezpieczenia okien

Złodzieje najczęściej dostają się do wnętrza domu przez okna, dlatego tak ważne jest, aby były solidne i odpowiednio zabezpieczone. Aby skutecznie ochronić dom przed rabunkiem, warto zainwestować w rolety antywłamaniowe, które składają się z aluminiowego pancerza, kasety i wzmocnionych profili. Chronią nie tylko przed włamaniem, ale również przed gorącem, zimnem, hałasem czy wzrokiem przechodniów. Posiadają wzmocnione okucia ramy, co utrudnia ich wyważenie. Co więcej, szyby możesz dodatkowo zabezpieczyć specjalną folią, przez co trudniej zbić szkło. Okna można zabezpieczyć również za pomocą krat. To rozwiązanie mniej estetyczne i musi spełniać wymagania przeciwpożarowe – umożliwić łatwą i szybką ewakuację.

2. Drzwi antywłamaniowe

Tradycyjne drzwi wejściowe są stosunkowo łatwe do sforsowania, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe. Tego typu produkt ma wzmocnione ościeżnice i zawiasy, które niezwykle trudno wyważyć. Dodatkowo we wnętrzu drzwi znajduje się specjalna konstrukcja z żelaznych prętów, zawiasy zabezpieczają specjalne bolce, zaś atestowane wielozastawkowe zamki z kluczami cylindrycznymi utrudniają działanie włamywaczowi.

3. Systemy alarmowe i monitoring

Kolejnym elementem, który może skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy, jest system alarmowy. Nowoczesne modele są zdalnie sterowane i mogą przesyłać powiadomienia na telefon, jeśli dojdzie do uruchomienia czujników w wyniku naruszenia przestrzeni. Zdarza się, że już sam dźwięk alarmu skutecznie zniechęci włamywaczy. Dobrym rozwiązaniem jest monitoring sygnałów alarmowych połączony z ochroną fizyczną. W momencie uruchomienia się alarmu informacja o incydencie natychmiast jest przekazywana agencji ochrony.

Dodatkowo można zainwestować w kamery, które będą na bieżąco monitorować to, co dzieje się w domu, jak i jego otoczeniu. Warto wybierać modele, które dają możliwość podglądania obrazu z kamer na telefonie komórkowym. Tańszym rozwiązaniem, choć niejednokrotnie bardzo skutecznym, są atrapy kamer, które bardzo często z powodzeniem odstraszają potencjalnych przestępców.

4. System inteligentnego sterowania domem

System inteligentnego sterowania to technologia, która umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie różnymi urządzeniami w domu, np.: oświetleniem, wentylacją, ogrzewaniem. W kontekście zabezpieczenia domu przed włamaniem te systemy odgrywają kluczową rolę, poprawiając bezpieczeństwo i zapewniając ochronę mieszkańcom. Co więcej, niektóre modele można integrować z profesjonalnymi systemami alarmowymi, co pozwala na szybką reakcję służb ochrony w przypadku włamania.

5. Ubezpieczenie domu i mieszkania

Ubezpieczenie domu i mieszkania w Nationale-Nederlanden Towarzystwie Ubezpieczeń S.A. to istotne uzupełnienie ochrony przed włamaniem. Choć nie zapobiega ono rabunkowi, łagodzi jego skutki, jeśli już do niego dojdzie. Ubezpieczenie domu i mieszkania to nie tylko zwrot kosztów skradzionych przedmiotów, gdy dojdzie do włamania. W Nationale-Nederlanden możesz liczyć na szereg innych korzyści, np.:

  • pokrycie kosztów naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów, jak drzwi, okna;

  • wypłata w sytuacjach losowych, jak pożar, zalanie mieszkania;

  • ochronę nie tylko budynku, ale i jego otoczenia, tj. balkonu, tarasu, ogrodu;

  • możliwość ubezpieczenia domu i mieszkania pod hipoteczny kredyt;

  • w ramach opcji dodatkowej „Rzeczy poza Domem” – zwrot finansów za rzeczy skradzione poza domem;

  • w ramach usługi „Asystent domu 24h” finansowanie pracy fachowców po szkodzie, takich jak hydraulik, szklarz czy elektryk;

  • ubezpieczenie domu i mieszkania dopasowane indywidualnie do potrzeb. Dostępne są 3 opcje: ochrona podstawowa, rozbudowana, szeroka (do 2 mln złotych!).

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziesz informacje jaki jest zakres ochrony, za jakie zdarzenia przysługuje odszkodowanie oraz jakie są wyłączenia odpowiedzialności Nationale-Nederlanden TU S.A. – sytuacje, kiedy nie otrzymasz świadczenia.

Dodatkowe środki ostrożności

Są sposoby, które nic lub niewiele kosztują, a mogą przyczynić się do zminimalizowania ryzyka kradzieży. Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć dom przed włamaniem, postępuj według następujących wskazówek:

  • Poproś zaufanych sąsiadów lub rodzinę o pomoc. Niech od czasu do czasu zapalą światło, wyjmą ze skrzynki pocztowej korespondencję, pospacerują po posesji lub otworzą okno. Takie czynności mogą skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei – zobaczą, że dom wcale nie stoi pusty.

  • Nie podawaj w mediach społecznościowych informacji o swojej nieobecności w domu.

  • Zabezpiecz wartościowe przedmioty. Ukryj cenne rzeczy. Świetnie do tego sprawdza się profesjonalny sejf.

  • Pozamykaj dokładnie wszystkie okna, nawet na piętrze.

  • Zamontuj żarówkę z czujnikiem ruchu przed wejściem na posesję i do domu. Potencjalny złodziej może poczuć się niepewnie, gdy nagle stanie się widoczny dla sąsiadów.

 

Zespół Nationale-Nederlanden 08.10.2024